Světový týden kojení se blíží!

15.07.2013 14:53

První srpnový týden je určen kojení, miminkům a jejich maminkám. Občanské sdružení MAMILA na Slovensku a jeho poradkyně při kojení v České republice budou tento světový týden kojení oslavovat. Mnoho lidí si myslí, že kojení je automatické. To že problémy s kojením překvapí většinu maminek už v porodnici, si nedokáží představit až do té chvíle, dokud to sami nezažijí a vyhledají pomoc poradkyně při kojení. Až tehdy pochopí, že vysoké procento maminek, které nekojí, je způsobeno právě nedostatkem kompetentní pomoci a podpory. Tuto situaci zlepšuje síť kvalitně školených poradkyň při kojení.

Letošní Světový týden kojení se zaměřuje na jeden z nejdůležitějších způsobů, jak maminkám při kojení  pomoci – na podpůrné skupiny kojících maminek, které pomáhají ostatním maminkám v tom, aby dokázaly pokračovat v kojení.

Světový týden kojení oslavíme s Českou televizí 1. srpna v pořadu Dobré ráno třemi vstupy. Všechny srdečně zveme ke sledování!

O tom, jak jsou podpůrné skupiny důležité a jak fungují si přečtěte v krásném článku občanského sdružení MAMILA, který jsem také přeložila a v češtině ho nadjete v následujícícm článku.