Maminkám předčasně narozených dětí a dvojčátek

 

Pro povzbuzení od jedné maminky dvojčat

"Před téměř čtyřmi lety jsme chodili s manželem na Váš "dvojčatový" kurz. Naše dvojčátka Anežka a Vojtěch se narodili 20. listopadu 2009 v nemocnici Milosrdných bratří. Začátky našeho kojení byly hodně rozpačité, ale díky Vaší teoretické přípravě a i díky návštěvě Vaší kolegyně v porodnici (její jméno si uz nepamatuji) jsme vydrželi kojit téměř dva roky. Když bylo nejhůř (záněty prsu, horečky, zvýšené nároky dětí na mléko), kdy mě moje mamka "podporovala" stylem "Vojtíšku, neplakej, babička ráno zajde do lékárny pro umělé mléko", mi pořád znělo v hlavě to Vaše "dvojčata je možné kojit!". Okolí mě často mělo za blázna, jedna paní mi dokonce po mamce vzkázala, ať toho co nejdřív nechám, pokud nechci přijít o kosti..... Vydrželi jsme a do dnešního dne jsem moc ráda, kojení byly jedny z nejkrásnějších chvilek, které jsem s našima dětma zažila. Měla jsem strach z odstavování, ale šlo to úplně samo - v asi 20 měsících jsme už kojili jenom ráno (večer akorát pobíhali kolem a měli z toho srandu) a jednou ráno jsme někam odjížděli a v tom chaosu si na kojení nikdo nevzpomněl - ani já ani děti. Tak už jsme to tak nechali, Anežka už si nevzpomněla vůbec, Vojta občas ještě "sál ze spaní" a když viděl někde kojící paní tak už stál ve frontě , ale zvládli to bez nějakého křiku nebo smutku."

Ivona

Maminkám dovjčátek ráda nabídnu maximální podporu, protože jsem sama maminkou dvojčátek. Jako první příspěvek nabízím rozhovor, který byl odvysílán na rádiu Petrov. Takže pokud máte milé maminky čas, zaposlouchejte se zde.

Maminkám dvojčátek

Přišli jsme z porodnice domů

17.12.2013 20:14
Narodilo se vám předčasně miminko nebo dvojčátka a nyní přicházíte domů. Nějaký čas jste s vašim miminkem-dětmi  strávila v porodnici, kde jste si zažila určité návyky a režim a nyní přemýšlíte jak ho aplikovat na domácí péči o miminko nebo o dvojčátka. Dovoluji si vám předložit...

Začátek kojení předčasně narozených dětí

15.12.2013 09:37
Kojení předčasně narozených dětí a dvojčátek Vaše miminko, dvojčátka se narodila o pár týdnů dříve. I když jste nyní možná ve velmi náročné situaci, emoční, psychické i fyzické nejlépe, s podporou zkušené poradkyně, můžete udělat zásadní věci pro to, aby Vaše děťátko - děti, byly dříve či...

Dají se dvojčátka nosit v šátku?

08.10.2013 22:34
Dají! zdroj fotografie: FB

Pohodové kojení dvojčátek

17.04.2013 21:09
najdete na tomto odkaze. Jedná se o příběh, který napsala jedna maminka.

I dvojčátka se dají nosit v šátku

10.02.2013 17:49
podobně, jak to umí maminka na tomto videu.

Maminky dvojčátek si zaslouží ...

10.12.2012 20:44
... zvláštní pozornost a podporu. Podívejte se v této ukázce z prezentace, co je pro vás, maminky dvojčátek velmi důležité.