Jsem maminkou tří již velikých dětí a poradenství při kojení se věnuji mnoho let. Posledních deset let se věnuji jen poradenství při kojení zejména u maminek doma, je to moje hlavní pracovní náplň. Jsem držitelkou certifikátu slovenského sdružení na podporu kojení MAMILA o.z., což mě zavazuje k tomu, abych postupovala podle protokolů, které jsou sestaveny tak, aby byl případný problém při kojení vyřešen. Samozřejmě je na mamince, jak se rozhodne a do jaké míry využije vše, co ji navrhnu. Protože kojení je především vztah, při pomoci maminkám s kojením je podporuji hlavně v tom, aby se nebály maximálně využívat všech  „vztahových nástrojů“ jako je nošení dětí, společné spaní s nimi a maximální využití kontaktu kůže na kůži.    

Držení certifikátu je také jistotou pro maminky, které se na poradkyni MAMILAo.z. obrátí, že dostanou stejné, konzistentní informace, že se nadále vzdělávají a tudíž mají nejnovější poznatky a zkušenosti s podporou žen při kojení .

Vedu také podpůrnou skupinku, která je otevřena všem, nejen kojícím ženám.  Podpůrná skupinka kojících i nekojících maminek slouží hlavně ke sdílení života s dětmi a pomáhá maminkám na cestě k úspěšnému a snadnému kojení.

Těším se na vás na setkání na podpůrné skupinkce

 

 

Pavlína Kallusová