Témata seminářů

Kojení „spavého“ miminka

Miminka maminek, které přijdou z porodnice domů někdy stále spí a maminky nevědí kdy jak je na kojení vzbudit, aby se děti dobře nakojily. V této prezentaci odhalíme tajemství těchto dětí a co udělat pro to, aby se na kojení vzbudily samy ve správný čas.

Jak podpořit tvorbu mléka

V této prezentaci se dozvíte co způsobuje to, že se maminkám tvoří méně mléka, než jejich děti potřebují a co udělat pro to, aby se tvořilo dost mléka pro vaše miminko.  

Normy kojených dětí

Co je to „norma“? V této prezentaci se naučíte správně nahlížet na problematiku ukazatelů správného prospívání kojených dětí. Pochopíte, jak vyhodnotit to, jestli miminko pije dost mléka, aniž byste ho před kojením a po kojením vážili.

Čtyři kroky pro správnou podporu kojení

V této prezentaci se pochopíte 4 základní kroky, které je dobré dodržovat již po porodu, aby děti byly dobře kojené hned po porodu a ještě dlouho po něm.

Jak děti správně dokrmovat

V této prezentaci se dozvíte základní informace o tom, jak děti správně a jednoduše  dokrmovat, pokud je to třeba, aniž byste použili láhev, nebo nákladné pomůcky.

Jak děťátku pomoci správně se přisát na prs

V této prezentaci se dozvíte základní informace o tom, jak se děti samy nejlépe na prs přisávají a pokud se nemohou samy přisát, jak jim k tomu správně dopomoci tak, aby kojení nebolelo a aby děti pily co nejvíce mléka.  

Kodex marketingu náhrad mateřského mléka

V této prezentaci se dozvíte, jak marketing náhrad mateřského mléka vstupuje do našich životů a skutečně ovlivňuje nejen naše myšlení, ale hlavně délku a výlučnost kojení a tím zdraví našich dětí i žen.  

Fyziologie spánku malých dětí

V této prezentaci se dozvíte překvapivé informace o tom, že není fyziologické, aby malé děti spaly několik hodin v kuse a že pro úspěšné kojení je důležité krátké spánkové cykly dětí respektovat. Pochopíte, kdy jsou děti na kojení připravené tak, aby mohly pít nejvíce mléka. Dozvíte se...

Kojení je nejen mléko – propojení maminky a dítěte – podpora vztahové vazby

V této prezentaci se dozvíte,  že kojení dětí není zdaleka jen příjem mléka a jak je pro děti důležitý kontakt se svojí maminkou, ale také to, že vztahová vazba není výsledkem péče o dítě, ale instinktivní systém chování vyžadující blízkost maminky, nošení a kojení a očekávanou reakci...
<< 1 | 2