Co určitě potřebujete vědět?

Jako certifikovaná poradkyně o.z. Mamila na podporu kojení Slovenská republika dodržuji etický kodex. Více informací o etickém kodexu si můžete přečíst zde:  https://www.mamila.sk/o-mamile/eticky-kodex/

Než  vás navštívím, přečtěte si prosím, informovaný souhlas, který je  součástí osobního poradenství, kdy Vás poprosím o jeho laskavé podepsání.     

Snažím se ke každé mamince přistupovat s pokorou a s očekáváním nové zkušenosti, poznání nového životního příběhu, nového rozřešení. Každé poradenství s maminkou a jejím děťátkem je pro mě další velká možnost k přemýšlení, další velká životní zkušenost,  za kterou jsem vděčná.

Snažím se podporovat a posilovat Vaše mateřské kompetence tím, že se co nejméně dotýkám dětí a maminek. Bez  Vašeho svolení nemohu vzít Vaše dítě do náručí, nebo s ním jakkoliv zacházet. Většinu postupů maminkám ukazuji na panence a motivuji maminky, aby samy zkoušely a ověřovaly doporučované postupy a svobodně je mohly přijmout.

Nedoporučuji maminkám, aby používaly lahvičky, dudlíky, kloboučky na kojení a umělou výživu. Za používání těchto pomůcek ale maminky neodsuzuji. Naopak ráda maminkám i tatínkům (i babičkám) vysvětluji z jakých důvodů je dobré se těmto pomůckám vyhnout a hlavně jaké jsou osvědčené postupy, díky kterým se bez těchto pomůcek při podpoře kojení skutečně obejdeme.

Podporuji kontakt maminky s dítětem kůže na kůži, pomáhám maminkám iniciovat samopřisátí miminka, podporuji nošení dětí v šátku, vysvětluji maminkám, proč je dobré, aby s dětmi spaly v posteli, protože kontakt s maminkou a nošení dětí je důležitou, nedílnou součásti dobrého kojení.

Spolupracuji se zkušenými porodními asistentkami a s lékařkou. V případě nejasností se mám na koho obrátit a s kým se o vašem případu poradit.

Informace, které Vám předám si můžete ověřit na webových stránkách www.mamila.sk

Mám za sebou těžké porodní trauma, které mi způsobilo drobné poškození, které mě vyslalo na nekonečnou cestu hledání pramenu mateřství a vlastně celého bytí. I přes malý handicap žiji naplněný život a jsem otevřena předávat sílu a naději dalším ženám a jejich rodinám.

Narodila  jsem se 4.prosince 1973, jsem šťastně vdaná a jsem maminkou tří dětí – dcerky narozené v roce 1996 a dvojčat chlapců narozených v roce 2001.

Pracuji pod supervizí.

 

V úctě a v pokoře Vaše Pavlína Kallusová