Jak poradenství probíhá:

Neváhejte mi zavolat

Volejte co nejdříve. Problémy s kojením se řeší o to lépe, čím dříve zavoláte a proto telefonát neodkládejte.

Ideální je, když se mnou setkáte ještě v těhotenství a navštívíte přípravný kurz. O tom, kde kurz probíhá se dozvíte na těchto webových stránkách.

Můžete se tak na kojení připravit a co je důležité, budete mít podporu a pomoc v prvních dnech po porodu, což je pro úspěšné kojení klíčové.

Jestliže hned nezvednu telefon, nenechejte se odradit. Možná právě pomáhám jiné mamince, nebo se starám o své děti. Proto se nenechejte odradit a zkoušejte zavolat několikrát, nebo pošlete SMS zprávu a já Vás prozvoním, až s Vámi budu moci v klidu mluvit.

Doporučuji Vám se dohodnout na osobní návštěvě, protože většina problémů s kojením vyžaduje jeho pozorování a ukázku správného přisátí miminka a to je po telefonu nemožné.

Poradenství se může uskutečnit u vás doma, což je nejlepší a poradenství je nejefektivnější. Nebo také u nás v poradně.

Poradenství trvá většinou 1-2 hodiny, podle situace, někdy i déle.

Pokud se spolu setkáme, když bude vaše miminko právě nakrmené a bude spinkat, budeme moci využít čas na rozhovor o průběhu kojení, o porodu.  Vysvětlím vám všechny způsoby řešení vzniklé situace, ukáži vám správnou polohu a držení miminka na panence. Pozorování kojení proběhne tehdy, až miminko projeví zájem.

Při praktickém poradenství  vám moc ráda ukážu tzv. samopřisátí miminka kdy se miminko svlečené, připlazí po vašem nahém břiše k bradavce a bude se snažit samo přisát. Je to krásná a intimní chvíle a je mi vždy velikou ctí ji s maminkami a jejich dětmi zažívat.

Než vás navštívím, přečtěte si prosím, informovaný souhlas, který je  součástí osobního poradenství, kdy poprosím Vás o jeho laskavé podepsání.      

 

 

Pavlína